[ پرينت ]

تاريخ : چهارشنبه 13 بهمن 1395 , شماره خبر : 1952 , مشاهده : 691

عنوان : نوروزی:دشمن تلاش دارد انقلاب را از محتوا خالی کند

مشاور دبیرکل مجمع تقریب مذاهب :دشمن تلاش دارد انقلاب را از محتوا خالی کند
این روزها در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، انقلابی که نه تنها شرایط داخل کشور را دستخوش تغییرات زیر بنائی کرد، بلکه هم اینک جهان متاثر از آن است و دشمنانش هر روز می کوشند با توطئه های مختلف در مسیر پیشرفت و تعالی آن مانع ایجاد کنند، در این بزنگاه مهم آنچه که باعث ماندگاری این انقلاب می شود، پایبندی به ارزشهایی است که انقلاب اسلامی بر اساس آن به پیروزی رسید و این امکان ندارد مگر با حفظ روحیه انقلابی، که این روزها مقام معظم رهبری بر آن تاکید ویژه دارند، برای تبیین بهتر این مفهوم مهم و اساسی نظر مشاور بیرکل مجمع تقزیب مذاهب اسلامی را جویا شدیم.
رحمت اله نوروزی مشاور دبیرکل مجمع تقریب مذاهب  با بیان اینکه برای تبیین بهتر این مسئله ابتدا باید به این سئوال اساسی پاسخ داد که چرا در این مقطع مقام معظم رهبری بر انقلابی گری و انقلابی بودن تاکید دارند، اظهار داشت: به عقیده من دشمنان نظام تا کنون برای براندازی جمهوری اسلامی همه کار کرده اند و اگر کاری را صورت نداده اند، چون نتوانسته اند، لذا به این نتیجه رسیده اند مادامی که مردم این کشور بر عقاید و ارزشهای خود پایبند هستند، هیچ اقدامی علیه آنها اثر گذار نیست، به همین جهت تلاش دارند این انقلاب را از محتوا خالی کنند. 
رحمت اله نوروزی که با پایگاه خبری تحلیلی نما سخن می گفت، با اشاره به سخنان  مقام معظم رهبری در سال 87 مبنی بر اینکه " دشمنان به این نتیجه رسیده اند که  ... جمهوری اسلامی، اسمش جمهوری اسلامی باشد، اسمش نظام انقلابی باشد، اما از محتوای اسلام، از محتوای انقلاب در آن خبری نباشد" گفت: با این وجود ضروری است که ما نیز رویکرد خود در قبال مبارزه با استکبار جهانی را عوض کنیم و با تبیین مفاهیم بنیادی این انقلاب همچون انقلابی بودن و انقلابی ماندن، بار دیگر توطئه دشمنان خود را باطل کنیم.
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که یک انقلابی باید چه ویژگیهایی داشته باشد، افزود: پاسخ این سئوال را به طور مبسوط مقام معظم رهبری در سخنانشان بیان کرده اند، لذا با توجه به بیانات ایشان می شود گفت اولین ویژگی یک انقلابی، پایبندی به مبانی اسلام و انقلاب اسلامی است. اگر این اصل مهم را رعایت کنیم، قطعا ً راهبرد دشمنان اثری نخواهد داشت.
وی توجه به آرمانهای انقلاب و تلاش برای رسیدن به این آرمانها را ویژگی دیگر یک انقلابی نامید و عنوان کرد: همان طور که مقام معظم رهبری در این باره تاکید دارند باید مردم ما نسبت به راهی که برگزیده اند ناامید نشوند، چرا که دشمنان تلاش زیادی دارند تا باور ناامیدی را در بین ملت و خاصه جوانان گسترش دهند.
نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره نهم، دشمن شناسی و مواظب اقدامات او بودن را از خصوصیات یک انقلابی توصیف کرد و گفت: اینکه بدانیم دشمن ما کیست، توطئه های او چیست و برای مقابله با ما چه در سر دارد، برای حفظ انقلاب کمک شایانی به ما خواهد کرد. متاسفانه این روزها شاهدیم برخی  آگاهانه و یا نا آگاهانه سعی می کنند حساسیت مردم را نسبت به دشمنان اصلی این انقلاب به بهانه های مختلف همچون ضرورت گشایش اقتصادی در امور مملکت کم کنند که این خطر بسیار بزرگی است.
وی در پایان این گفت و گو تاکید کرد: این نظام با روحیه انقلابی به پیروزی رسید و حفظ شد، اگر نبود انقلابی گری جوانان ما در ابتدای پیروزی ما نمی توانستیم سنگهای بزرگی چون جنگ تحمیلی، توطئه تجزیه طلبی، کودتا و تحریم را از جلوی پیشرفت این کشور برداریم. حال هم لازم است با حفظ همین روحیه این مسیر را ادامه دهیم که دشمن منتظر است تا ما ذره ایی غفلت کنیم و او از همان جا ضربه بزند و برای جلوگیری از این اتفاق نا خوشایند باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم و فرامین ایشان را مو به مو اجرائی کنیم.

 


[ پرينت ]